|       
       |       
       |       
       |       
       |       
       |       
       |       
       |       
       |       
Login je Vaša mailová adresa

Váš nákupný košík je prázdny.
AKVARISTIKA
ZÁHRADNÉ RYBNÍKY
TERARISTIKA
EXOTICKÉ VTÁCTVO
DROBNÉ HLODAVCE
FRETKY
PSY
MAČKY
HOLUBY
HOSPODÁRSKE ZVIERATÁ
ZIMNÝ SORTIMENT
ZÁHRADKÁRSKE POTREBY


jednoduchý nákup na splátky
Doprava zadarmo pri nákupe nad 49,- EUR
Možnosť osobného odberu objednávky v Nových Zámkoch a v Nitre

Články

Naše krmivo pre mačky a psov sa odlišuje procesom výroby pomalým pečením v peci, ale aj našim citom pre detaily a snahou vyrobiť dokonalé krmivo.

Naše tradičné pečenie krmiva v peci nie je jediným rozdielom, ktorý naše krmivá odlišuje od bežných extrudovaných. Rozdielom je aj náš cit pre dokonalosť…

Na rozdiel od väčšiny krmív, ktoré sú vyrábané procesom extrúzie, je krmivo pre mačky a psov Oven-Baked Tradition pripravované pomalým pečením v peci pri nízkych teplotách. Tento proces prípravy robí naše krmivo jedinečným a najlepším pre Vašich domácich miláčikov. Krmivo pečené v peci má niekoľko výhod. Významnou výhodou je, že vďaka pomalému pečeniu v peci je možné do receptúry pridávať omnoho viac čerstvého mäsa v porovnaní s krmivami, ktoré sú vyrábané procesom extrúzie. Pri pomalom pečení krmiva v peci, ostávajú zachované prirodzené vône a chute použitých ingrediencií. Krmivo je ľahšie stráviteľné, pričom ostávajú zachované nutričné hodnoty proteínov a vitamínov a ostatných výživových zložiek. Našich granúl pečených v peci, ktoré sú v porovnaní s extrudovanými o 20% hustejšie, je možné podávať menšie množstvo, ako extrudovaných krmív. Veľký objem krmiva môže zvieratku spôsobovať tráviace ťažkosti, pocit plnosti, nadúvania a únavy.

Krmivo pre mačky a psov Oven-Baked Tradition, ktoré je vyrábané v Kanade v rodinnom podniku, poskytuje mačičkám a psíkom neodolateľný chuťový zážitok a zároveň sú v ňom zachované nutričné hodnoty jednotlivých ingrediencií. Všetky naše receptúry krmív pre mačky a psov sú vyrábané procesom pomalého pečenia v peci v malých množstvách, pre zachovanie maximálnej kvality a čerstvosti. Podobne, ako to je bežné pri pečení v domácnosti. Naše krmivá, ako hlavnú zložku skutočne obsahujú mäso, od starostlivo vyberaných fariem v Kanade. Či už zvolíte vykostené kuracie, jahňacie, alebo rybacie mäso, je jeho kvalita vždy nekompromisne zaručená a kontrolovaná. Naše zdravé, kvalitné receptúry obsahujú tiež čerstvú zeleninu a ovocie, ako sú napríklad sladké zemiaky, jablká, brusnice, čučoriedky, banány, špenát, brokolica a tekvica, ktoré dodávajú dôležité výživové zložky pre dlhý a zdravý život vašich domácich miláčikov. Na zabezpečenie ich všetkých potrieb do krmiva pridávame aj ďalšie esenciálne látky, ako sú vitamíny a minerály. Používame tiež v Kanade pestované celozrnné obilniny (jačmeň, ovos, raž, ľanové semienka), ktoré melieme v našom vlastnom mlyne, čím dávame záruku na ich optimálne využitie.

Pretože nám najviac záleží na zdraví Vašich domácich miláčikov, sú naše receptúry zaručene bez použitia hormónov, antibiotík, umelých ochucovadiel a konzervačných látok. Ak si vyberiete na kŕmenie krmivo pre mačky a psov Oven-Baked TraditionTM môžete si byť istí, že ste zvolili krmivo bez obsahu menovaných látok, ktoré sú častým vyvolávateľom alergií, potravinových intolerancií a tráviacich ťažkostí:

  • #Pšeničný lepok
  • #Pšenica
  • #Kukurica
  • #Sója
  • #Hovädzie produkty
  • #Umelé ochucovadlá a farbivá
  • #BHA/BHT alebo ETHOXYQUIN

Oven-Baked TraditionTM zaručuje receptúry prvotriednej kvality a štandardu každý deň. Náš odborný tím pracuje na tom, aby krmivo Oven-Baked TraditionTM bolo na trhu jedinečné. To, čo naše krmivo robí jedinečným, je proces výroby pomalého pečenia v peci a naše jedinečné receptúry a prvotriedne ingrediencie.

Sme presvedčení, že psy a mačky potrebujú to najlepšie. Robíme maximum preto, aby psy a mačky dostávali denne to najkvalitnejšie krmivo, ktoré im zaručí dlhý a zdravý život po boku svojho majiteľa. Mohlo by sa zdať, že jediné čo odlišuje naše krmivo od bežných krmív vyrábaných procesom extrúzie, je proces výroby pomalého pečenia v peci, nie je to však iba výrobný proces, ale je to aj náš cit pre detaily a snaha vyrobiť dokonalé krmivo.

Podľa smerníc IATA (International Air Transport Association, Medzinárodná asociácia leteckých dopravcov) musí byť veľkosť cestovnej prepravky taká, aby zvieratko mohlo celú dobu stáť vzpriamene bez toho, aby sa hlava alebo uši dotýkali stropu prepravky. Zviera musí mať možnosť otočiť sa a ľahnúť si do prirodzenej polohy. 

Niektoré letecké spoločnosti požadujú kolíky alebo káblové svorky (nie sú súčasťou balenia), aby bol transportný box maximálne stabilný. V takom prípade môžete dvere hore, po stranách a dole zaistiť káblovými svorkami. Horný a dolný diel transportného boxu môžete zaistiť pomocou skrutiek (nie sú súčasťou balenia) a diely tak pevne spojiť.

Správna dĺžka (A + 1/2B): Zmerajte dĺžku zvieraťa od nosa ku koreňu chvosta.

Správna šírka (C x 2): Zmerajte šírku od jedného ramena k druhému krát 2.

Správna výška (D): Zmerajte výšku od labiek k lebke/špičke uší.

Lepok alebo glutén je zmes proteínov gliadínu a glutenínu. Spolu so škrobom sa nachádzajú v endosperme semien niektorých obilnín ako sú pšenica, jačmeň, špalda či raž. Ovos sám o sebe lepok neobsahuje, no môže byť kontaminovaný, ak je pestovaný v blízkosti obilnín, obsahujúcich lepok. Neznášanlivosť lepku je problém rozšírenejší ako samotná alergia na lepok. Lepok je bielkovina, ktorá sa nachádza v pšenici, jačmeni a raži. Často sa spája s problémami s trávením, alergiami, priberaním na váhe a podobne. Ak začne Váš pes mať príznaky neznášanlivosti lepku, je užitočné vedieť o zdrojoch tejto látky. Bezlepkové obilniny sú: kukurica, pšeno, pohánka, ryža, amarant a quinoa. Posledné dve spomínané pochádzajú z Ameriky a z oblasti juhoamerických Ánd. Povolené sú všetky výrobky zo zemiakov, z ryže a kukurice.

Čo lepok spôsobuje a prečo ho niektoré psy netolerujú ?

Väčšina psov toleruje pšenicu a ďalšie obilniny celkom dobre a nemajú žiadne nežiadúce účinky z ich konzumácie. Lepok je zvyčajne štiepený pankreatickými enzýmami v tenkom čreve. Avšak, niektoré psy, ako aj niektorí ľudia nemusia lepok tolerovať. U ľudí sa tento stav nazýva "celiakia". U psov sa nazýva" gluténom - indukovaná enteropatia", "neznášanlivosť lepku" alebo "citlivosť na lepok". U psov ktorý sú citlivý na lepok, sa vyvinie chronické zápalové ochorenie tenkého čreva. Psy citlivý na lepok majú opakované alebo pretrvávajúce hnačky, chudnú, majú nezdravú srsť, strácajú telesnú kondíciu alebo len všeobecne neprospievajú.

Ako môže lepok spôsobiť tráviace problémy?

U psov, ktoré sú alergické na lepok vzniká oneskorená reakcia z precitlivenosti (oneskorená alergická reakcia) v prípade, že sú kŕmené krmivom alebo pochúťkami obsahujúcimi lepok. Hoci presný priebeh tohto ochorenia nie je úplne objasnený, je isté, že imunitný systém psov trpiacich neznášanlivosťou lepku útočí na jeho gastrointestinálny (črevný) trakt v prípade, že príde do kontaktu s lepkom.

V tenkom čreve sa nachádzajú milióny klkov, ktoré zväčšujú povrch čreva pre vstrebávanie živín. Poškodenie sliznice znamená, že tieto klky miznú. Vyjadrujeme to slovom atrofia, ktorá je jednou s charakteristických známok celiakie. Medzi klkmí sa nachádzajú krypty. Krypty sa pri poškodení sliznice predlžujú. Choroba je charakterizovaná podstatnou stratov klkov v tenkom čreve a zmenšením absorpčného povrchu. Výsledkom uvedených mechanizmov je porucha resorpcie všetkých zložiek potravy (vitamínov, minerálov,cukrov, tukov a bielkovín).

Ktoré plemená môžu byť postihnuté ?

Neznášanlivosť lepku sa môže objaviť u všetkých plemien, ale je veľmi dobre zdokumentovaná u írskych setrov, samojedov a írskych jemnosrstých teriérov. Majitelia si zvyčajne všimnú známky tohto ochorenia včase, keď pes dosiahne 6. alebo 7. mesiac veku.

Ako sa intolerancia lepku diagnostikuje?

Pri posudzovaní psa s údajmi o hnačkách, strate hmotnosti, zlej telesnej kondícii a celkovo zlého prospievania, väčšina veterinárov vykoná rutinné vyšetrenia krvi a moču. Pravdepodobne bude tiež robiť vyšetrenie stolice na parazity, brušné röntgenové snímky (röntgeny) a test exokrinnej pankreatickej insuficiencie. Výsledky týchto testov sú u psov, ktoré sú citlivé na lepok obvykle normálne. Jediný spôsob, ako definitívne diagnostikovať neznášanlivosť lepku je že,  pes dostane bezlepkovú diétu na 2 až 4 týždne a až nastane zlepšenie (takzvaný terapeutický test) ide o intoleranciu na lepok. Zviera by malo priberať na váhe a mali by prestať hnačky a jeho celkový zdravotný stav by sa mal normalizovať.

Ako sa intolerancia na lepok lieči ?

Našťastie je neznášanlivosť lepku úplne liečiteľná – nie však vyliečiteľná. Všetky príznaky vymiznú pri kŕmení bezlepkovou potravou. Je potrebné sa vyhnúť krmivu, ale aj pochúťkam s obsahom pšenice, raže, ovsa, jačmeňa alebo iných obilných zŕn. Pšenica je najproblematickejšiou zložkou krmív pre psov. Geneticky modifikované zrná sú obzvlášť riskantné.

Ktoré pochúťky a krmivo pre psov sú bezlepkové ?

Všetky zdravé pochúťky pre psov WHIMZZES sú kompletne bezlepkové, vyrábané sú výlučne zo zemiakového škrobu, neobsahujú žiadne obilné zrná ani konzervačné látky. Produkty WHIMZZES navyše čistia zuby prirodzeným inštinktom psa hrýzť.

Granulované prvotriedne krmivá pre psov vyrábané pečením v peci (nie extrudovaním) Oven - Baked Tradition sú dostupné aj v bezlepkovom prevedení, čo znamená, že neobsahuje pšenicu, sóju, ani žiadne iné obilniny obsahujúce lepok alebo geneticky modifikované ingrediencie.

Krmivo:  najvhodnejšie sú špeciálne krmivá určené pre šteniatka (tieto krmivá sa obyčajne označujú názvom „PUPPY“)

Nutričné a vitamínové doplnky: vhodné sú pre a pro-biotiká určené špeciálne pre psov. Vitamíny a minerály potrebuje vyvíjajúci sa organizmus šteniatka mimoriadne.

Pelech alebo psia búda:  prespí totiž aj 16 hodín denne, takže je to miesto, kde trávi väčšinu svojho života, preto je potrebné vyberať precízne


Dve misky: jednu na potravu a druhú na vodu, najvhodnejšie aj s podložkou. Vody musí mať psík vždy dostatok !

Univerzálny rám a absorpčnú podložku: Takmer vždy, keď sa šteňa prebudí, chce sa vyprázdniť. Vtedy môžeme začať s nácvikom na toaletu. Keď šteniatko dá najavo, že sa chce vyprázdniť musíme vziať a položiť na miesto, kde to môže urobiť. V tomto nám výborne poslúži absorpčná podložka (psia plienka) najlepšie aj s rámikom.

Obojok a vôdzku (vodítko):  tieto treba vyberať podľa jeho aktuálnej veľkosti a radšej po niekoľkých mesiacoch vymeniť ako mu dať veľký a ťažký obojok alebo vôdzku. Je na Vás, či si vyberiete flexi vodítko, alebo obyčajné,  ktoré si farebne zladíte s obojkom.

Základnú kozmetickú výbavu: kliešte na nechtíky, kliešte na vyberanie kliešťov, prípravok proti blchám a kliešťom vhodný pre šteniatka, kefu alebo hrebeň podľa typu srsti

Šampón: na psov by sa nemali používať ľudské šampóny, obsahujú totiž chemikálie, ktoré psia koža zle znáša. Zvlášť u šteniat je potrebné požívať šampón špeciálne vyvinutý pre srsť a kožu šteniatok.

Dostatok hračiek a žuvacích potrieb:  Medzi 3. a 5. týždňom sa začne objavovať mliečny chrup. V 4. mesiaci začnú rásť trvalé zuby, ktoré tlačia na korene mliečnych, čo spôsobuje mierne napuchnutie a zapálenie ďasien. Šteňa môže byť nepokojné, odmieta potravu, slintá a niekedy i zvracia. Má snahu ohrýzať tvrdé predmety, čo napomáha vypadávaniu mliečnych zubov a zmierni bolesť. Hračkami si psík vyplní čas, kým nebudete doma.

Odmeny: šteniatko pri výcviku, alebo pri základnej výchove odmeňujte pochúťkami, ktoré sú na to určené. V opačnom prípade môže priberať a vytvoriť si tak predispozíciu do budúcnosti, čo je veľmi zlé.

          |          
          |          
       |